ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Szkolenia

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2008-02-07 10:17:30 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

Szkolenia prowadzone są na podstawie zezwolenia nr TS-3m-441-37/99 z dnia 03.02.1999r. wydanego przez Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w Warszawie.

Bazę do prowadzonych szkoleń stanowi Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów SC-01, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, ul Hallera 1, działająca pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

Podstawą prawną prowadzonych zajęć jest Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005 r. poz. 908) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz. U. Nr 246 z 19 listopada 2004 r. poz. 2469).
Zgodnie z tymi aktami diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych może być osoba, która:
- posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów, albo
- posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów, albo
- posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów, albo
- posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów,
oraz odbyła szkolenie osób ubiegających się o uprawnienia diagnostów i zdała egzamin kwalifikacyjny przed komisją powołaną przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego.

Rodzaje szkoleń

1. Część I - szkolenie dotyczące przeprowadzania okresowych badań technicznych pojazdów w zakresie sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zaspołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska.
2. Część II - szkolenie specjalistyczne w zakresie badania technicznego autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h.
3. Część III - szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów przeznaczonych do przewozu towarów niebezpiecznych.
4. Część IV - szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów przystosowanych do zasilania gazem.
5. Część V - szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów:
- związanych z pierwszym badaniem technicznym pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą lub pojazdów nowego typu wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie,
- pojazdów skierowanych na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, o ile pojazdy te wymagają specjalistycznego badania technicznego, oraz pojazdów, w których dokonano zmian, konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,
- pojazdów marki „SAM” co do zgodności z warunkami technicznymi.


Szkolenia odbywają się po zgłoszeniu min. 4 uczestników.

Zapisy na szkolenie, przyjmowane są w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie ul. Hallera 1 w Biurze Obsługi Klienta, , od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 16.00, telefon – (034) 361-60-09 wew. 50.








« powrót do poprzedniej strony